کوکتل مولوتف
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه والنصر و جعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

پیشاپیش عید سعید نوروز را به شما عزیزان، ملت ایران و جامعه بشری تبریک عرض می کنم.

همانطور که اشاره کردند سؤال طبق قانون اساسی حق مجلس است، وزرا و رئیس جمهور نیز باید پاسخگو باشند بنابراین اتفاق ویژه‌ای نیفتاده است؛ جمعی از نمایندگان سؤالاتی را مطرح کردند بنده هم می‌خواهم پاسخ دهم. البته این سؤالات مدت‌هاست که مطرح شده و سر زبان‌ها قرار دارد و به بیان‌های مختلف در رسانه‌های گوناگون مطرح شده. صدها ساعت روی آنها حرف زده شده است که بنده از سؤال کنندگان محترم تشکر می‌کنم که این فرصت را دادند تا ما پاسخ دهیم، گرچه مدت زمان پاسخگویی یک ساعت است البته آقای مطهری ۲۰ دقیقه صحبت کردند، یعنی ۳۳ درصد بیشتر از وقت قانونی که به همین نسبت ما هم بر اساس عدالت یک ساعت و ۲۰دقیقه فرصت داریم.

بالاخره ساعت شما با ساعت ما فرق می‌کند. مجلس است دیگر! سه دقیقه وقت می‌گیرند و ۱۱ دقیقه صحبت می‌کنند؛ اشکال ندارد.

البته بنده آماده بودم که قبل از انتخابات برای پاسخگویی حاضر شوم. گفتیم در فضای انتخابات اثر می‌گذارد. بعداً هم نتیجه را گردن ما می‌اندازند؛ بالاخره دیواری کوتاه‌تر از دیوار ما فعلا نیست.

با برخی دوستان مشورت کردیم، اکثر مردم نیز می‌گفتند بروید جواب بدهید و محکم جواب دهید. اما بعضی دوستان می‌گفتند شب عید و فردای چهارشنبه سوری که مردم می‌خواهند شاد باشند، اوقات مردم تلخ نشود و اکثر نمایندگان حاضر هم به زودی به همکاران دولت تبدیل خواهند شد و دیگر ضرورتی ندارد و ما هم راستش نمی‌خواستیم بیاییم و تلاش هم کردیم که این جلسه برگزار نشود اما خب شاید قسمت این طور بود و هیئت رئیسه این طور تصمیم گرفت و هیئت رئیسه است دیگر و کاری نمی‌شود کرد؛ ما هم مطیع هیئت رئیسه هستیم.

بنده چون یک دانش آموز مرتبی بودم، می‌خواهم به همان ترتیبی که طی نامه سؤال‌ها را به بنده دادند، به آ‌نها جواب دهم. یک نامه ای دادند و گفتند به ترتیب اولویته. البته آقای مطهری همه سؤالات را نخواندند ولی سعی می‌کنم همه سؤالات را توضیح دهم.

اما سوال اول. گفتند چرا تسهیلات به متروی تهرون داده نشده است؟

با اشاره به مصوبه مربوطه "دولت تا پایان سال ۸۹ از محل حساب ذخیره ارزی یا هر عنوان دیگر به صورت تسهیلات و با رعایت قانونِ حداکثر استفاده از توان کشور این پول را در اختیار شهرداری‌ها قرار دهد، خودش ضامن شود و خودش هم بازپرداخت کند. چگونه می‌شود دولت وام دهد؟ دولت مگر جایی برای وام دارد؟ یک حساب ذخیره ارزی است که آن هم بانک مرکزی مکتوب اعلام کرده که موجودی‌اش صفر است و بالاخره اگر قانون می‌نویسیم باید طوری بنویسیم که قابل اجرا باشد. آن داد می‌زند پولی وجود ندارد و شما می‌گویید بده؟ از کجا بدهد؟ بعدش هم می‌گوید با هر عنوان دیگر، عنوان دیگر یعنی چه؟ یعنی ما برویم از محل پول بهداشت و درمان، معلمان، نظامیان، عمران و آبادی روستاها و شهرها برداریم، بدهیم؟ خب شما که قانون را نوشتید، مشخص می‌کردید از کدام ردیف بردار؛ به کدام ردیف اضافه کن.

اما حتما این خلاف اصل ۷۵ است؛ جناب آقای مطهری عزیز عنایت نکردند، اصل ۷۵ با سایر اصول یک تفاوتی دارد. در هیچ کدام از اصول نگفته است که قابل طرح در مجلس نیست. اینجا می‌گوید آن چیزی که بار مالی دارد و منبع تعیین نشده قابل طرح در مجلس نیست یعنی اصلا نمی‌تواند وارد شود و شورای نگهبان هم به صراحت گفته که این خلاف اصل ۷۵ است، پس دیگر قابل طرح نیست.

خوب شما طرح کردید فرستادید مجمع، در مجمع رئیس بانک مرکزی نامه داد به مجمع که در بانک مرکزی پولی وجود ندارد که دبیر مجمع نیز اعلام کرده پولی وجود ندارد و قابل اجرا نیست. ‌یکی از اعضا گفته که ما اتفاقا می‌خواهیم تصویب کنیم تا اجرا نشود! هرچند دعوای ما سر این حرف‌ها نیست و مطمئنا شما دغدغه کلان‌شهرها را دارید و ما هم داریم.

باید ببینیم کمکی به کلانشهرها شده است یا نه؟ من می خواهم چند مورد را خدمتتان عرض کنم از کمکهایی که دولت داده به کلانشهرها و کلانشهر تهران. در سه سال اخیر ۸ هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان بابت عوارض به شهرداری‌ها کمک شده است، ۳هزار و ۱۱۰ میلیارد تومان به متروی کلانشهرها کمک شده و ۶ میلیارد دلار فاینانس به کلانشهرها داده‌ایم که غیر از تهران است و همه را دولت تضمین کرده و ۵۰ درصد هم بازپرداخت کرده است.

در همین چند سال اخیر دولت نهم و دهم ۱۱هزار و ۶۸ دستگاه اتوبوس با ۸۲.۵ درصد تخفیف داده‌ایم به کلانشهرها که قبل از این دولت، ۲هزار دستگاه اتوبوس بوده و در همین مدت با ۶۵ درصد تخفیف که این یعنی 5.5 برابر کمک.

اما درباره تهران در چند سال اخیر 4میلیارد و 600هزار تومان کمک به شهرداری تهران فقط برای کارهای عمرانی صورت گرفته‌ است. 11100 تا برای تهران بوده. این 10.7 برابر کل دولتهای قبلی است. بیش از 3میلیارد دلار مجوز فاینانس داده‌ایم که 1میلیارد آن دارد نهایی می‌شود که 50 درصد از آن را دولت می‌دهد و همه را خود دولت تضمین کرده است.

علاوه بر اینها مجوز 1000میلیارد تومان مجوز اوراق مشارکت فقط برای مترو داده‌ایم. 250میلیارد تومان یارانه بلیط مترو بوده است که حدود 8 برابر دولت‌های قبلی است.

واگن‌ها را در گمرک آورده و حتی 4درصد عوارض قانونی که شما وضع کرده‌اید، نداده‌اند و مصاحبه پشت مصاحبه که دولت نمی‌گذارد اما دولت 25 میلیارد داد و واگن‌ها ترخیص شد.

30میلیارد تومان مجدداً برای خرید مترو دادیم. فقط به تهران در این دو دولت، 4250دستگاه اتوبوس با 82.5درصد تخفیف داده‌ایم. بارها و بارها بدهی‌های کلان شهرداری تهران به بانک‌ها با کمک دولت اعمال شده است.

در حال حاضر 800 میلیارد تومان از بانک‌های داخلی برای متروی تهران فاینانس کردیم. بند 22بودجه امسال هم 2میلیارد دلار را برای این امر قرار داده است، هنوز 1 دلارش را هیچکدام از جمله شهرداری تهران استفاده نکرده‌اند.

من می‌خواهم به شما بگویم بهتر نبود به جای این همه فشار به دولت یک سری می‌زدید و می‌دیدید که این همه کمک چگونه خرج شده است و یک گزارشی هم از آنجاها تهیه می‌کردید؟

حالا در این چیزی که شما تهیه کرده‌اید، رئیس‌جمهور چکار باید می‌کرده‌ است؟ رئیس‌جمهور طبق اصل 113 مجری قانون اساسی است و ما با استدلال می‌گوییم این موضوع نباید به مجمع تشخیص می‌رفته است و این حق رئیس‌جمهور است.

اما سؤال دوم مبنی بر اشتغال و رشد اقتصادی که آیا با این عددها می‌توان اینقدر اشتغال درست کرد؟ بله چرا نمی‌شود؟ این گزارش رسمی بانک مرکزی و مرکز آمار در سال 89 که بانک مرکزی می‌گوید رشد اقتصادی کشور 6.1 درصد است و مرکز آمار آن را 7.3 درصد عنوان می‌کند.

چرا نمی‌شود 1میلیون و 600هزار شغل درست کرد؟

اگر شما و همه کمک کنند، می‌شود و بیشتر از اینها هم می‌شود محقق شود.

سؤال سوم که مربوط به یارانه‌ها، گفتند چرا اینطور عمل شد؟ به نظر شما چگونه باید عمل می‌شد؟ شدیدترین محدودیت‌ها برای دولت وجود داشته است؛ تحریم اقتصادی و بحران جهانی وجود داشته اما به اعتراف دوست و دشمن، دولت در این زمینه بسیار عالی عمل کرده است و خود شما بارها این مسأله را عنوان کرده‌اید.

بیشترین حمایت را هم از تولید داشته‌ایم. تقریباً همه تولیدات اساسی کشور در سال 90 رشد قابل توجهی پیدا کرده است. بنابر پیش‌بینی‌های اولیه مرکز آمار بانک مرکزی رشد اقتصادی سال 90 اگر بیشتر از 89 نباشد کمتر نیست. حالا در این میان چند بنگاه هم دچار مشکل شده‌اند که باید این را حل کرد.

در کجا ما تخلف کرده‌ایم؟! دولت بیشترین کمک را به بنگاه‌ها کرده است. شما خودتان در قانون گفته‌اید که قیمت تبعیضی و ترجیحی بدهید و ما هم همین کار را کرده‌ایم. گرانی‌های اخیر ربطی به هدفمندی ندارد.

این بازی که در بازار ارز و طلا درست شد را من در یک فرصت مناسب برای مردم توضیح خواهم داد و علت چیز دیگری است، اما من خواهش می‌کنم عزیزان من قانونی را که تصویب کرده‌اید خودتان مطالعه کنید، در این قانون که شما تصویب کرده‌اید کجا اسمی از رئیس‌جمهور برده‌اید؟

شما یک مجمع عمومی برای سازمان هدفمندی یارانه‌ها تعریف کرده‌اید که رئیس‌جمهور در آن نیست. اکنون سؤال آن را از رئیس‌جمهور می‌پرسید؟

گفتند من 11 روز خانه نشینی کردم. این هم از آن حرفها است، احمدی‌نژاد و خانه‌نشینی و استراحت؟ اکثر مردم به من می‌گویند یک روز هم استراحت کن و به خودت برس و برخی از خود دوستان هم این مسأله را گفته‌اند.

در این دو دولت حتی یک روز هم کار را تعطیل نکرده است. اگر یک شب ساعت 10 به خانه رفته‌ایم، صبح زودتر بعد از نماز صبح سر کار آمده‌ایم تا به نوعی تلافی شود.

بسیاری از همکاران من پیچ و مهره‌ای شده‌اند و فنر می‌زنند.

این وصله‌ها به دولت نمی‌چسبد. زندگی بنده نشان می‌دهد که همیشه سعی کرده‌ام با عمل، بیان درست، ادبیات صحیح و منطقی از ولایت دفاع کنم و نشان دهم که نظام ولایت، نظام مهربانی، عدالت، پیشرفت، کار، تلاش و همبستگی است.

اما سؤال پنجم. گفتند که چرا راجع به مجلس این حرف را زدید و هدفت از این حرف چیست؟

اگر دنبال کشف نیت من هستید، ما مخلص شما، مجلس و همه هستیم. ولی من با استدلال، یک نظری را اعلام کرده‌ام، شما هم با استدلال جواب دهید، دعوا نداریم و بالاخره باید این حد از آزادی را به رسمیت شناخت که رئیس‌جمهور بتواند یک کلمه حرف بزند.

شما هم می توانید توضیح بدهید،جواب بدهید، بحث کنیم. همانطور که گفتند فضای کشور یک فضای دوستانه و فضای همکاری است.

سوال کردندکه چرا تشکیل وزارت ورزش و جوانان دیر انجام شد و معرفی وزیر آن هم با یک نامه غیر‌معمول دیر انجام شده است، آیا این نشانه قانون‌گریزی دولت نیست؟

بالاخره آخر سال و شب عید است و می‌خواهیم با هم صفا کنیم. من آنچه را که شما تصویب کرده‌اید، می‌خوانم و خواهش می‌کنم ببینید در مجلس چه تصویب شده است.

ماده واحده از تاریخ تصویب این قانون یعنی 12/10/89 سازمان‌های تربیت‌بدنی و ملی جوانان با اعتبارات نیروی انسانی، امکانات، ادغام و به وزارت ورزش و جوانان تبدیل می‌شود و اقدامات قانونی برای انجام اصلاحات لازم در مقررات مربوط به عمل می‌آید.

تبصره این قانون: هزینه ناشی از تغییر عنوان دستگاه از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری وزارت ورزش و جوانان تأمین می‌شود.

خوب بشود؛ مگر ما جلویش را گرفته‌ایم.

روز 30/10 این موضوع به ما ابلاغ شده است. 30/10 چیزی به ما ابلاغ شده که 18روز قبلش یک چیزی ادغام شده است. خوب شده است دیگر، ما چه کار کنیم؟ بعد تازه در این قانون آمده که مقررات اصلاح می‌شود، خوب بشود؛ مگر ما مانع اصلاحاتیم؟

شما یکجا در ادغام وزارتخانه‌ها می‌گویید اول شرح وظایف را بده بعد وزرا را معرفی کن؛ اینجا بدون شرح وظایف می‌گویید زود وزیر را معرفی کنید و داد و بیداد که رئیس‌جمهور تخلف کرده است. ما از چه چیز این تخلف کرده‌ایم؛ بین خود و خدا؟ شما خودتان قاضی.

اولا آیا اینجا تکلیفی برای رئیس‌جمهور تعیین شده است و کجا گفته‌اید که رئیس‌جمهور باید ادغام کند. شما گفته‌اید که خودشان ادغام می‌شود. آیا ما جلویش را گرفته‌ایم؟ بعد می‌گویید هزینه‌هایش هم از محل صرفه‌جویی وزارت‌خانه‌هایی که هنوز تشکیل نشده‌اند، است.آیا صرفه جویی ردیف است؟

شما که هر روز قانون بودجه می‌نویسید، کجا گذاشتید ردیف صرفه‌جویی؟ بالاخره هر پولی محلی دارد، ما می‌توانیم بیاییم از محل کار شما برداریم؟ از کجای تربیت‌بدنی باید صرفه‌جویی شود؟

من این قانون را با همه اختیاراتم به شما تقدیم می‌کنم. دستتان را می‌بوسم و مخلص شما هستم. شما را به جدتان بیایید آن را اجرا کنید.

اما گفتند چرا نامه غیر معمول؟ برادر عزیز این همه این قانون مشکل و ابهام دارد و رئیس‌جمهور 4 تا از آنها برای شما نوشته است که این مشکلات هست، اینها را برطرف کنید تا ما آن را اجرا کنیم. 

به هرحال ما جوان خوبی را معرفی کردیم که به خاطر این نامه رأی نیاورد! و خنده‌دارتر این است که برای بعضی از همکاران ما به خاطر همین چند پرونده در دادگاه‌ها و دیوان محاسبات و بازرسی تشکیل شده که هنوز هم در حال پاسخ به آن پرونده‌ها هستند.

ما باید به چه چیزی پاسخ دهیم؛ ادغام که صورت گرفت.

اما.... اینم بگم...شب عیده می خواهیم شاد باشیم.ما یک نامه دادیم محترمانه که مجلس محترم شما فرمودید بروی چشم ولی یه مشکلاتی در قانون معرفی وزیر است.

شما از زمین و زمان انتقاد می کنید چیزی کسی نمی گه ولی یک دفعه رئیس جمهور گفته بالای چشتون ابروه. ببین چه خبر شد ... کار رسید به طرح سوال!

سوال هفتم گفتند چرا بودجه ارتقای شاخص های فرهنگی كشور حداكثر 20 درصد تخصیص داده شده و مابقی این مبلغ 1500میلیارد تومانی چه شده است؟

تخصیص به اندازه درآمدهاست. وقتی پول نیست چکار کنیم؟ خودمون پولش کنیم؟واالله بالله ما اگر پولی داشتیم می دادیم. بنده زندگیم با قبل تفاوتی نکرده و حقوقم من هم معلومه

برخی از دوستان در سایت‌هایشان نوشتند احمدی‌نژاد حقوق استاد دانشگاه می‌گیرد و این خیلی زیاد است، همین حقوق را نیز ما حاضریم بدهیم.شما خرج زن و بچه ما را بدید ما حاظریم همین را هم بدیم.

اما خود شما مصوب کردید بودجه فرهنگی کشور در اختیار سازمان تبلیغات، حوزه‌های علمیه، صدا و سیما، شورای مرکزی ائمه جمعه و در اختیار استان‌ها قرار گیرد.

سوال می کنید استان‌ها چگونه این بودجه را هزینه می‌کنند؟ شما مصوب کردید که شورای برنامه‌ریزی استان‌ها که همه در آن حضور دارند و شما نیز در آن تشریف دارید؛ حال بنده کجا در این شورا حضور دارم؟

کجا خرج شده؟ من چه می دونم کجا خرج شده؟ شما دیوان محاسبات را نیز دارید و اکنون ببینید که بودجه در کجا هزینه شده است؛ اگر از دیوان محاسبات می پرسیدید به شما می گفت. لازم نبود وقت مردم گرفته شود. اما فکر می کنم بنده باید از شما بپرسم که این بودجه کجا هزینه شده است، زیرا شما در آن شورا هستید و بنده نیستم و تصویب بودجه‌ها نیز با شماست.

ما جهات کلی را گفتیم و گفتیم در راه فرهنگ انقلاب و فرهنگ دینی ارزش‌های انقلاب و همبستگی ملی، خانواده، زن، مرد، احترام و کرامت و عدالت هزینه کنیم. بقیه ماجرا در اختیار شماست که این پول چگونه هزینه می‌شود.

در سؤال ۸ پرسیدند که عزل وزیر خارجه آن هم در مأموریت سنگال چرا انجام شده و این اقدام موجب لطمه به نظام شده است.

 من می‌توانم از شما بپرسم چه کسی به ایشان مأموریت داده است؟ آیا من مأموریت دادم و اگر شما دادید بگوئید، بنده چنین مأموریتی (سفر متکی به سنگال) ندادم.

بعد از اینکه به عزیزی بگویم خیلی ممنون و دیگر شما در دولت تشریف ندارید، دیگر ماموریت چه معنایی دارد؟ ما هیچ قصدی در این زمینه نداشتیم، این از اختیارات رئیس جمهور در اصل ۱۳۶ است؛ آیا از اختیارات رئیس جمهور می‌توان سؤال کرد؟ بالاخره یک مستند قانونی باید باشد. ما خواستیم وزارت امورخارجه یه تغییراتی کند و نوسازی بشود.

درباره سوال 9 آقای مطهری دیدگاه‌های خود را به صورت روشن بیان کردند و من از ایشان تشکر می‌کنم.

می‌‌گویند چرا درباره عفاف و حجاب نظر داده‌اید؛ ما چه گفتیم؟ بنده چند حرف روشن دارم و این حرف دل خودمان است و به صورت خودمانی می‌خواهیم از خودمان انتقاد کنیم.

چرا هر زمان که نام فرهنگ می‌آید، ما مردم را متهم می‌کنیم و شروع می‌کنیم به برخورد با مردم؟ ما گفتیم این ملت جزء با فرهنگ‌ترین ملت‌هاست و همه ارزش‌ها، اصول، دین و معنویت را همین ملت حفظ کرده است، پس چرا تا یک مشکل فرهنگی به ذهنمان می‌آید، شروع می‌کنیم به زیر سؤال بردن جوان‌ها و ملت.این اشکال داره. حرفهای ما اینهاست.

بنده عقیده‌ام این است که ملت ایران مؤمن، پاک ، خوب و دوست‌داشتنی هستند. همین ملت من و شما را سر کار آورده‌اند و ما فقط می‌گوئیم با این مردم خوب برخورد کنیم و به آنها توهین نکنیم و اینقدر سخت نگیریم. البته اگر کسی به قول برادر عزیزمان آقای مطهری به صورت سازمان یافته و با برنامه قصد دارد تخریب کرده و یا آسیب بزند، تکلیفش معلوم است، مسول قوه قضائیه است و دستگاه‌های اطلاعاتی نیز باید آنها را شناسایی کند. این نیاز به برخورد عمومی ندارد. باید حکم قاضی باشد.

بایستی با توده‌های مردم با محبت برخورد کرد،مبنای رفتار حکومت با مردم محبت و مهربانی است و در واقع کار فرهنگی نیز با برخورد و بگیر و ببند نمی‌شود و این خیلی روشن است.

ما از آبرو و حقوق مردم دفاع کردیم و آیا این چیز بدی است؟ ما می‌گوئیم به دخترها و پسرها اینقدر "گیر سه پیچ"  ندهید و با آنها مهربانی کنید، زیرا این‌ها فرزندان خودمان هستند.

من می گم شما به همین مردم و جوان‌ها احترام بگذارید تا مشاهده کنید همین جوان‌ها چه خواهند کرد. همین جوان‌های مملکت جنگ و انقلاب را اداره کردند و در کشور حضور خواهند داشت.

بگذارید اکنون که شب عید هم است، یک شوخی هم با هم بکنیم؛ مگر می‌شود هر زمان که انتخابات و ۲۲ بهمن است، ما دوربین را به روی همه تیپ‌ها ببریم و همه را جلو بیاوریم، اما به محض اینکه این دوران گذشت همین تیپ‌ها را در آن ور یقه‌شان را بگیریم؛ این یک تناقض است و تناقض یک روز کار دست انسان خواهد داد.

بیایید باز هم شوخی کنیم؛ براستی کدام از من و شما در زندگی‌مان گناه نکردیم؟ گناه خیلی بد است و من راضی به هیچ گناهی نیستم. اما چه کسی با من و شما برخورد کرده است؛ چون من و شما هستیم اشکالی ندارد و فقط باید با دیگران برخورد شود. مرگ خوبه برای همسایه؟!

به صورتی رفتار نکنید که ملت بگویند واعظان چون گریه در محراب و منبر می‌کنند، چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند.

آخر خط (از این گذشته) آیا رئیس جمهور حق اظهارنظر درباره مسائل کشور را ندارد؟ باید از رئیس جمهور بپرسید چرا این سخن را می‌گوئید؟ با این استدلال راجع به همه می‌شود گفت که شما که فلان حرف را زدید باعث فلان مسئله شد و آیا با یک حرف مملکت زیر و رو می‌شود؟

اما سوال 10 : گفتند چرا از ایران اسم می‌برید؟ و این موجب تعصبات قومی شده است؛ باعث ضدیت با ایران شده. عزیز من همه دنیا و همه تاریخ می‌دانند که ملت ایران یک ملت بزرگ است.

مشی و زندگی ملت ایران متفاوت است و این نکته را همگان بیان می‌کنند؛ در واقع ملت ایران ادامه راه پیامبر عزیز اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) را در ائمه معصومین و فرزندان پیامبر، انسان کامل متصل به آسمان می‌داند.

ملت ایران عاشق امیرالمؤمنین علی(ع) است. ملت ایران اهل عاشورا و نیمه شعبان است . ملت اخلاق و سیاست، محبت و عدالت و شجاعت را با هم دارد و این ملت یک ملت حقیقت‌طلب است و هزاران خصلت خوب دارد. مشخص است که این ملت با مابقی ملل متفاوت است.

البته ‌زمانی که می‌گوئیم ایران، منظور ما جغرافیا، نژاد و یک قوم نیست و ایران در واقع گلستان اقوام مختلف است؛ در اصل ایران یک فرهنگ است و صدها میلیون انسان متعلق به این فرهنگ هستند و به آن افتخار کرده و عشق می‌ورزند.

ایران یعنی شیعه علوی و اسلام ناب محمدی.

ما را متهم کردند که حرف‌های ما موجب تحریک تعصبات قومی علیه ایران شده است. لابد جنگ ۸ ساله که آنها علیه ما راه انداختند به خاطر حرف‌های بنده است؛ لابد ۱۴۰۰ ساله که آنها برضد ما فتوای قتل میدهند نیز به خاطر حرف‌های بنده است.

پول نفت را از ملت فلسطین دریغ می کنند و علیه ایران بکار میگیرند، با صهیونیست‌ها هم می‌سازند آیا اینها به خاطر حرف‌های ماست؟ اینها غصه های صدها ساله است.برادر عزیز حالا سوال می کنم

به نظر شما  آیا پاک بودن، تلاش شبانه‌روزی، خدمتگذاری، دفاع از حقوق ملت، مقاومت در برابر زیاده‌خواهان و دست‌اندازان به بیت‌المال، مبارزه با مفاسد، ایستادگی بر حقوق ملت و توحید و عدالت، اجرای طرح‌های بزرگ، هسته ای کردن ایران، فضایی کردن ایران، پیشرفت‌های سریع علم و فناوری، اجرای هدفمندی، مسکن مهر، سهام عدالت، چند برابر کار عمرانی، بیش از 6.5 برابر صادرات غیر نفتی، اجرای تمام شعارهای تمام دولت‌های قبل، تحمل، سعه صدر و احترام به آزادی، عشق به مردم و احترام به کرامت مردم، ترویج مهربانی و عدالت و هزاران خدمت دیگر اسمش انحراف است؟

اگر اینگونه باشد، تقریبا همه ملت ایران در این خط‌ هستند و اکثریت حاضر در این جلسه نیز همه در این خط هستند.

حتما شما با طرح این سوال نمی خواستید بگویید که تعریف پیامبر عزیز اسلام از ملت ایران کرده‌اند، لابد از همین موضع بوده است نعوذبالله؛ یا اینکه موجب تعصبات قومی شده است!

به ما می‌گویند شما چرا مانند یک عده نیستند ما از اول هم گفتیم که مشی بعضی‌ها را قبول نداریم و ما این را به صراحت اعلام کردیم و چیز مخفی نداریم.

ما آمده‌ایم که قطار مدیریت کشور را برگردانیم به ریل اصلی یعنی خط نورانی امام و ولایت. مقام معظم رهبری عزیز هم بارها این نکته را گفته و تاکید کرده‌اند که این دولت آمد و مسیر را دوباره به ریل برگرداند.

اگر ما سکوت می‌کنیم در مقابل مطالب، این موضوع علامت تایید اتهامات نیست. این علامت آن است که ما برای کشور دلسوز هستیم.

به ما می‌گویند چرا می‌گویید ایران، پس چه بگوییم؛ حق اظهار نظر نداریم! اگر بقیه بگویند مکتب خراسان، مکتب ری، مکتب عراق، مکتب اصفهان، مکتب یونان اشکالی ندارد؟

من باید به حکم وظیفه‌ام  و سوگندی که خورده‌ام از آزادی دفاع کنم. البته شما هم باید همین کار را بکنید. چرا برای اعلام نظری این همه جار و جنحال شده؟ می‌گویند چرا گفته‌اید ایران، اگر نگوییم ایران پس چه بگوییم بگویم انگلیس، آمریکا، ما ایرانی هستیم و با صدای بلند می‌گویم تا در تاریخ ثبت شود، دنیا ثبت کند که ایران و تاریخ، فرهنگ، عظمت، ملت آن را دوست دارم و به آن افتخار می‌کنم.

این چیزی نیست که ما آن را پنهان کنیم و شما نیز ایران را دوست دارید. رودربایستی نکنید و آن را اعلام کنید. دوست داشتن ایران عین انقلابی بودن و حزب اللهی بودن است.

امام (ره) می‌گویند که عشق به وطن مقدس است.

ایران خیلی عالیه. 4 نفر از این ور و آن ور هجوم می‌کنند و می‌گویند ایران را بگذارید کنار؛ کجا را بچسبیم.

والله و بالله خدا نیز ایران را دوست دارد. اگر می‌خواهید با خدا باشید این موضوع را اعلام کنید. ایران که دعوای قومی نیست معلوم است که جلوی همه قدرت‌های دنیا ایران است که حرف حق یعنی حرف امامت و ولایت را می‌زند.

اما چند نکته ی دیگر می خواهم اضافه کنم به عرایضم:

عزیزان من؛ این دولت حتی ضعیف‌ترین قوانین را بخوبی اداره کرده و اجرا کرده است . اجازه نداده‌ایم که تبعات منفی آن (قوانین ضعیف) دامن ملت را بگیرد. ما بیشترین همکاری را با سایر قوا داشته‌ایم و تنها دولتی هستیم که از نمایندگان عزیز دعوت کرده‌ایم که به دولت تشریف بیاورند.

ما ثبت کردیم صحبتها را . نمایندگانی که به دولت آمدند بیش از سایر وزراء سخن گفتند و ما نیز گفته‌ایم به روی چشم تا کشور را با هم اداره کنیم.

شما همین سؤالی را که مطرح شد را نگاه کنید. به ما می‌گویند که شما قانون گریزید.

به اصل 88 قانون اساسی که این سوال به استناد آن طرح شده نگاه کنید: "در هر مورد که حداقل یک چهارم کل نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رییس جمهور و یا هر یک از نمایندگان از وزیر مسئول، درباره یکی از وظایف آنان سوال کنند، رییس جمهور یا وزیر موظف است در مجلس حاضر شود و به سوال جواب دهد و این جواب نباید در مورد رییس جمهور بیش از یک ماه و در مورد وزیر بیش از 10 روز به تأخیر افتاد...".

در این اصل می‌گوید که درباره یکی از وظایف آنان. بین خود و خدا، شما در یکی از موارد گفته‌اید که کدام یک از وظایف رئیس جمهور را سؤال کرده‌اید؟ اکثرش یا درباره اختیارات رئیس جمهور است و یا درباره اظهار نظر رئیس جمهوره و یا اصلا هیچ ارتباطی با رئیس جمهور ندارد که البته آئین نامه نیز رعایت نشده است.

هر سؤال باید متناظر بر یک وظیفه باشد. البته گفتیم که شب عید است تا کمی با هم شوخی کنیم.

آیا می‌شود از مجلس نیز سؤال و انتقاد کرد؛ نکند نمی‌شود از مجلس انتقاد کرد؟ فقط مجلس باید انتقاد کند!

وی خطاب به رئیس جلسه تاکید کرد که آیا می‌شود از مجلس انتقاد کرد؟

من می خواهم سوال کنم از شما ناراحت نشوید. به نظر شما چه کسی قانون شمول قانون خدمات کشوری را پس از تایید شورای نگهبان تغییر داد و ابلاغ کرد و مجلس و دیوان محاسبات را نیز از شمول آن خارج کرد؟ به نظر شما قانون خوب است اما برای دیگران؟!

یعنی آموزش و پرورشی‌ها، بهداشت و درمانی‌ها، نظامی‌ها، کارمندان دولت همه باید در چهارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق بگیرند، اما دیوان محاسبات، مجلس و برخی دستگاه‌های دیگر معاف هستند!

ببینید چه کسی این کار را کرده است. به نظر شما می‌شود آیا با قانون عادی، قانون اساسی را دور زد؛ کاری که در اصل 138 اتفاق افتاده است.

نمی‌شود عزیزان من. چرا که بالاخره اصل 57، 60 ، 126 و 138 هست. همه اینها با هم است و نمی‌شود مصوبات دولت را یک طرفه لغو کرد؛ این خلاف صریح قانون اساسی است.

این یک شوخی است، عصبانی نشوید؛ به نظر آیا شما می‌شود با فشار دادن یک "شاستی" فوق لیسانس شد؟ آئین نامه داخلی مجلس برای اداره داخلی مجلس است، می‌شود در آئین نامه برای دولت و سایر قوا تعیین تکلیف کرد؟ به نظر من که نمی‌شود.

در همین دولت و مجلس عزیز که به همه نمایندگان ارادت داریم و دوستتون هم داریم.از صدر تا ذیل. از آقای رئیس که خیلی مخلص‌اش هستیم تا تک تک شما‌ها که "خیلی‌‌تر" مخلص‌تان هستیم در همین جا ما متهم شدیم به یک میلیارد دلار تخلف از قانون و سوء استفاده!

4 و 5 ماه ما در انتخابات فحش خوردیم تا پنج شنبه ممنوعیت تبلیغات که رئیس عزیز، فخیمه‌ محترم و مکرم دیوان محاسبات آمد در رادیو و تلویزیون گفت که احمدی نژاد دروغ می‌گوید و یک میلیارد تخلف کرده است.

بعدا ما گفتیم البته این طوری نیست و بعدا که رسیدگی شد معلوم شد دولت تخلفی نکرده است. گزارش رسمی از کمیسیون اصل 90 آمد؛ خوب بود که اینها در همین مجلس عزیز قرائت می‌شد که ملت بدانند، دولت پاک است.

اخیرا یکی از همکاران، فرمان جنگ علیه دولت صادر کرده و گفته است که باید با دولت جنگید و اعلام کرده است نباید حتی یکی از اعضای هیئت دولت باقی بماند و گفته تابوی سؤال از رئیس جمهور شکسته شود که البته والله و بالله رئیس جمهور کف خیابانه و نوکر ملت است و نه زوری دارد و نه قدرتی، گردنش نیز از مو باریک‌تر است.

اگر واقعا جراتی هست و قرار است یک کاری بشود 2 کلمه به بقیه بگوید بعد بفهیم که آقای جوانفکر چه می‌کشد؛ "نگران نباشید ما کمپوت می‌آوریم برایتان و مخلصتان نیز هستیم."

توهین به رئیس جمهور نشان شجاعت نیست. رئیس جمهور که کاری ندارد و تخریب هم نمی‌شود.

باز نیز شوخی می‌کنیم و شب عید است و می‌خواهیم مردم خوشحال کنیم. در نقاط مختلف دنیا یک زمان نظام ارباب رعیتی بود یکی ارباب بود و هزاران نفر رعیت بودند. اما الان مثل اینکه جور دیگری شده.یک دولت رعیته و صدها نفر دستور می دهند. همه باید با هم کشور را اداره کنیم. چرا که همه مسئول هستیم.

ما خدا را شاکریم که چند نهاد ناظر بر دولت هستند. خود مجلس عزیز، قوه قضائیه، دیوان محاسبات، دیوان عدالت و بازرسی کل،‌ کمیسیون اصل 90 و الی ماشاءالله هستند نهادهایی که بر دولت نظارت می‌کنند.

 خدا را شکر می‌کنیم که تا الان یک مورد تخلف مهم از دولت اثبات نشده است.

من از شما می پرسم آیا شده است که به بقیه دستگاه‌ها سری بزنید و ببینید چه خبر است همانطور که برای دولت انجام می‌دهید؟ یک سری به شهرداری‌ها بزنید بالاخره این همه کمک شده، ببینید کجا خرج کرده‌اند و بودجه‌شان چقدر است؟

نظارت می‌کنید ما هم دست شما را می‌بوسیم و همکاری می‌کنیم و هر جا گفته‌اید ما با شما همراهی کرده‌ایم.

البته باز شوخی می‌کنم دولت باید برای شکایت از شما باید به خود شما شکایت کند!؟

بنده شهادت می‌دهم ملت هم ثبت کند. مجلس از همه ظرفیت‌های قانونی و بعضا فراقانونی برای کنترل دولت استفاده کرده است. برای اینکه نظرات خودش را در حوزه اجرا اعمال کند. البته مسایل زیاده و فکر می کنم کافیه این مقدار شوخی کردن. وقت ملت و کشور با ارزش است، عزیزان من، ما باید با هم کشور را اداره کنیم، این مسئولیت‌هایی که در اختیار من و شماست، یک فرصت خدمت است. وقت مثل باد می گذرد.چطور 4 سال گذشت؟

دسته بازی‌ها، باند بازی‌ها و گروه‌ بازی‌ها تا جایی که بازی است، خوب است. اما اگر قرار شد در مسائل کشور اثر بگذارد، باید دورش را خط بکشیم. غربی ها هم که این بازی ها را درست کردند...

ما متعهدیم که اخلاق را رعایت کنیم. تقوا و عدالت را در همین کارهای روزمره ی من و شماست. روزها خواهد گذشت مبادا فرصت خدمت خدای ناکرده برای تثبیت قدرت استفاده شود.

توصیه مقام معظم رهبری همیشه بر همدلی و همراهی بوده است.

اما کلام آخر...از همه وقتمان برای پاسخگویی استفاده نکردیم و آقای مطهری توصیه کردند که کوتاه سخن بگویید که می‌گوییم چشم. این جلسه برای این بود که هم یک مقداری شاد باشیم و هم برخی مسائل گفته شود.

این سؤالاتی که برای ما مطرح کردید، سؤالات امتحانی بود ولی خیلی سخت نبود. به  نظرم طراح سؤال از همان‌هایی بود که با شاستی فوق لیسانسش را گرفته است. اگر با خود ما مشورت می‌کردید، سؤال‌های بهتری می‌شد مطرح کرد. اما حالا شوخی کردیم و گذشت و پاسخ دادیم.

انصاف داشته باشید حالا که می‌خواهید نمره بدهید، خوب نمره بدهید ما همه سؤالات را به طور کامل پاسخ دادیم و یک مشت مطلب اضافه هم نوشتیم. انصافا یک ذره از 20 کمتر بدهید، بی‌معرفتی و نامردی است.

عید همتون مبارک. سالم و سربلند و عزیز باشید.

درباره وبلاگ

کوکتل مولوتف
این رسانه کوچک من برای بیان افکارم...
قرار بود فوتـوبلاگ باشه ولی ظاهراً قـلم شکسته ام مجال نمی دهد و مدام می خواند:
ن و القلم و ما یسطرون...

****************************
مسئولیت ما، مسئولیت تاریخ است؛
بگذارید بگویند حکومت دیگری بعد از حکومت علی(ع)بود به اسم حکومت خمینی که با هیچ ناحقی نساخت تا سرنگون شد؛
ما از سرنگونی نمی ترسیم،
از انحراف می‌ترسیم!
شهید غلام‌علی پیچک
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو ماهانه
دوستان
ابر برچسب ها

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات