تبلیغات
کوکتل مولوتف - دیده بان انقلاب
کوکتل مولوتف
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
نوشته شده در تاریخ 9 تیر 90
شهید لاجوردی,منافقان,انقلاب اسلامی,دادستان انقلاب,دیده بان انقلاب
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.

شهید لاجوردی,منافقان,انقلاب اسلامی,دادستان انقلاب

    در روز گذشته مجید انصاری از اعضای مجمع روحانیون مبارز در گفتگو با سایت جماران و آینده به بیان روایت مغلوطی از نحوه برکناری شهید سید اسدالله لاجوردی از دادستانی انقلاب نمود و این عمل را به امام خمینی منتسب کرد.

وی در این باره می گوید:{مرحوم لاجوردی خدمت حضرت امام رفته بودند و در آنجا از جنایتهای منافقین صحبت كردند و گزارش مفصلی خدمت امام دادند، امام فرمودند" آقای لاجوردی اگر جمهوری اسلامی به‌دست اینها(منافقین) ساقط شود بهتر از آبروی اسلام است كه با این كار‌ها(خودسری‌های داخل زندان) برود. شما بروید مسئولیت را تحویل دهید". چون آقای لاجوردی مسئولیت را تحویل نمی‌دادند.}

که در اینجا ذکر چند نکته ضروری است:

1.از سایت مهدی هاشمی "سایت آینده" انتظاری نیست اما عملکرد سایت جماران در انتشار مسائل واهی همانند موضوع "نظر امام در مورد مسجد جمکران" و انتشار اظهار نظرهای واهی بعضی آقایان"اعضای مجمع روحانیون مبارز" در تحریف نظرات امام بسیار قابل تامل است.

2. در پی این اظهارات، مرتضی بختیاری وزیر دادگستری و از همراهان شهید لاجوردی در گفت‌و‌گو با «سیاست نامه» با رد سخنان حجت‌الاسلام مجید انصاری، اظهارات وی را بی‌اساس خواند.

وی در این گفت‌و‌گو با بیان اینکه اسنادی وجود دارد که نشان می‌دهد حضرت امام از برکناری شهید لاجوردی بی‌اطلاع بوده‌اند و پس از شنیدن خبر آن هم ناراحت می‌شوند.

بختیاری با اشاره به یکی از این اسناد می‌گوید: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خاطرات سال ۶۳ خود در ۱۷بهمن ماه به این موضوع اشاره کرده و از قول مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج احمدآقا می‌نویسد که امام از برکناری آقای لاجوردی بی‌اطلاع بوده‌اند و پس از شنیدن آن اظهار نارضایتی کرده‌اند.

یار و همراه شهید لاجوردی در ادامه می‌افزاید: با این اوصاف قطعا آقای انصاری معتقد نیستند که آقای هاشمی یا مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین حاج احمد آقا غیرواقع مطلبی را گفته‌اند پس چگونه است که این اظهارات بی‌اساس پس از سال‌ها شهادت آن عزیز عنوان می‌شود.

وزیر دادگستری در ادامه این گفت‌و‌گو به فشارهای وارده به شهید لاجوردی اشاره کرده و می‌گوید: این شهید بزرگوار سمت دادستانی را با اصرار شهید آیت‌الله بهشتی قبول می‌کند ولی بعد‌ها از سوی مسوولان وقت قضایی وقت مورد هجمه‌های زیادی قرار می‌گیرد چرا که در حوزه کاری خود اهل توصیه و سفارش نبود.

3."عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد" خدا خواست که دوباره یاد و خاطره این شهید بزرگوار تکرار بشه و ابعاد ناگفته ای از زندگی ایشان بیان بشه برای شادی روح این شهید بزرگوار صلوات.

4.برای مطالعه و آشنایی بیشتر پیرامون زندگی، مبارزات و مدیریت ایشان در دادستانی انقلاب کلیک کنید.

طبقه بندی: معرفی کتاب، 
برچسب ها: شهید لاجوردی، منافقان، انقلاب اسلامی، دادستان انقلاب، دیده بان انقلاب،
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو ماهانه
دوستان
ابر برچسب ها

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا