کوکتل مولوتف
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
نوشته شده در تاریخ 31 مرداد 90
قدس,بیت المقدس,فلسطین,روز قدس,غزه,امام خمینی

وعده همه مسلمانان روزه دار

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان. . .


* مشاهده کامل تصویر مقابل+

* بیانات شهید مطهری درباره فلسطین

در ادامه مطلب :


قدس,بیت المقدس,فلسطین,روز قدس,غزه,امام خمینی

فلسطین از دیدگاه شهید مطهری

مسلمانان . اگر می خواهیم به خودمان ارزش دهیم ، اگر می خواهیم قیمت پیدا کنیم ، اگر می خواهیم در نزد خدا و رسول خدا محترم باشیم ، باید این اصل را زنده کنیم . اگر پیغمبر اسلام زنده می بود ، امروز چه می کرد؟ درباره چه مساله ای می اندیشید؟ واللهِ و باللهِ قسم می خورم که پیغمبر اکرم (ص) در قبر مقدسش امروز از یهود می لرزد .

قضیه فلسطین مربوط به دولتی از دولتهای اسلامی هم نیست ؛ مربوط به یک ملت است ، ملتی که به زور از خانه اش بیرون کرده اند . روزی که مسلمین فلسطین را فتح کردند ، فلسطین در اختیار مسیحیها بود نه در اختیار یهودیها . و اتفاقاً مسیحیها که با مسلمین صلح کردند ، یکی از مواردی را که در صلحنامه گنجاندند این بود که شما یهود را در اینجا راه ندهید.گفتند : ما با شما زندگی می کنیم ولی با یهود زندگی نمی کنیم، حال چطور شد که یکدفعه فلسطین نام سرزمین یهودی به خود گرفت ؟ یکی از قضایایی که کارنامه قرن ما را تاریک می کند (این قرنی که به دروغ نام حقوق بشر ، آزادی ، انسانیت بر آن گذاشته اند) همین قضیه است .

آخر ببینید اینها از کجای دنیا آمده اند؟!مدعی هستند که این سرزمین ، سرزمین ماست. امروز (سال 1349) در حدود سه میلیون نفر مسلمان ، آواره از خانه و زندگی شان هستند. هدف مگر تنها همین است که یک دولت کوچک در آنجا تشکیل شود ؟ خیلی اشتباه کرده اید و خیلی همه اشتباه می کنیم.صهیونیستها می دانند که یک دولت کوچک ، بالاخره نمی تواند آنجا زندگی کند ؛ یک اسرائیل بزرگ که دامنه اش از این طرف شاید تا ایران خودمان هم کشیده شود . به قول عبدالرحمن فرامرزی این اسرائیلی که من می شناسم ، فردا ادعای شیراز را هم می کند .

واللهِ و باللهِ ما در برابر این قضیه مسئولیم . به خدا قسم مسئولیت داریم . به خدا قسم ما غافل هستیم . واللهِ قضیه ای که دل پیغمبر را امروز خون کرده است ، این قضیه است . داستانی که دل حسین بن علی را خون کرده ، این قضیه است . اگر می خواهیم به خودمان ارزش دهیم ، می خواهیم به عزاداری حسین بن علی ارزش دهیم ، باید فکر کنیم که اگر ایشان امروز بود و خودش می گفت برای من عزاداری کنید ، می گفت چه شعاری بدهید؟ اگر حسین بن علی(ع) امروز زنده بود می گفت : اگر می خواهی برای من عزاداری کنی ، برای من سینه و زنجیر بزنی ، شعار امروز تو باید فلسطین باشد . شمر هزار و سیصد سال پیش مُرد ، شمر امروزت را بشناس . امروز باید در و دیوار این شهر با شعار فلسطین تکان بخورد . مرتب دروغ در مغز ما کردند که این یک مساله داخلی است ، مربوط به عرب و اسرائیل است . اگر این مربوط به اینهاست و مسئله سُنی هاست و مسئله امت واحده اسلام نیست ، پس چرا یهودیان و دولتهای دیگر دنیا برای صهیونیستها پول می فرستند و به این امر افتخار می کنند؟؟؟ آنوقت تلاش ما مسلمین در این زمینه چه بوده است ؟ ما چه جوابی در مقابل اسلام و پیغمبر خدا داریم؟ به خدا خجالت دارد ما خودمان را مسلمان بدانیم ، خودمان را شیعه علی بن ابی طالب بخوانیم،خود را پیرو مکتب سرخ حسین بن علی(ع) بدانیم .

برگرفته از کتاب حماسه حسینی/ مجموعه آثار 17

طبقه بندی: داستان و خاطره، 
برچسب ها: قدس، بیت المقدس، فلسطین، روز قدس، غزه، امام خمینی،
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو ماهانه
دوستان
ابر برچسب ها

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic