کوکتل مولوتف
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
نوشته شده در تاریخ 21 شهریور 90

بیداری اسلامی ,انقلاب اسلامی,مصر,رژیم صهیونیستی,خاورمیانه اسلامی

  بروز موج جدیدی از خشم مردم انقلابی مصر و تسخیر لانه جاسوسی رژیم صهیونیستی در این کشور، بار دیگر نگاه ها را به این کشور و تحولات برق آسای آن معطوف کرد.

مصری که بیش از 30 سال به عنوان اصلی ترین متحد عربی رژیم صهیونیستی در منطقه به نقش آفرینی می پرداخت، . . .

. . . امروز به دلایل گوناگون در حال تبدیل شدن به خطرناکترین چالش این رژیم است.طبیعتا در این شرایط، کشورهای غربی و در راس آنها ایالات متحده به نجات رژیم صهیونیستی از این بحران و انحراف این تحولات به سمت موردنظر اقدام خواهند کرد. هشدارهای حضرت امام خامنه ای* در این باره گواه این مطلب است:

"اگر ملتهاى مسلمان در این حركتى كه آغاز كرده‌اند، ان‌شاءالله بتوانند مراقبت كنند، بتوانند اراده‌ى خودشان را بر اراده‌ى كسانى كه سعیشان مداخله‌ى در كشورهاى اسلامى است، غلبه بدهند، تا مدتهاى طولانى كشورهاى اسلامى یك حركت پیشرونده را خواهند داشت؛ اما اگر خداى نكرده دشمنان اسلام و مسلمین - یعنى دنیاى استكبار، سردمداران سلطه، صهیونیسم جهانى، رژیم مستكبر و ظالم آمریكا - بتوانند بر این امواج سوار شوند، اگر خداى نكرده بتوانند بر عزم ملتها فائق بیایند و كنترل كار را به دست بگیرند و حوادث را به سمت آنچه كه خودشان میخواهند، هدایت كنند، مسلّماً دنیاى اسلام باز تا ده‌ها سال دچار مشكلات بزرگ خواهد بود. امت اسلامى نباید بگذارد. نخبگان سیاسى و فرهنگى نباید اجازه دهند كه دشمنان كشورهاى اسلامى بر عزم ملتهاى مسلمان فائق بیایند."

     به همین دلیل ارائه تحلیلی واقعی از وضعیت کنونی این کشور جهت پیش بینی تحولات آینده و برنامه ریزی برای مدیریت آن امری ضروری است که در این میان پاسخ به 2 پرسش زیر الزامی است:

1.چند درصد از مردم مصر با ماهیت رژیم صهیونیستی و دخالتهای امریکا در امور داخلی کشورشان و بطور کلی با ایجاد ارتباط با این دو رژیم مخالفند؟

2.میزان اعتقاد و پایبندی خواص سیاسی این کشور به این مطالبات و خواسته ها چیست و تا چه میزان همسو با افکار عمومی عمل خواهند کرد؟(آیا این انقلاب مردم مسلمان مصر برخوردار از رجال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی برجسته و همسو در جهت کسب قدرت و اجرای اصلاحات موردنظر است و در این میان میزان نقش آفرینی اخوان المسلمین تا چه حد است؟)

     شاید سوال دوم از چند سوال تشکیل شده باشد ولی بطور کلی باید گفت" آینده این کشور و همچنین انقلابهای مردم منطقه در دیگر کشورها به دو رکن اساسی مردم و مسئولین وابسته است."

آنچه که امروز از این انقلابها مخابره می شود از حضور حداکثری مردم و نقش آفرینی آنها و بیداریشان در حفظ دستاوردهای انقلاب و جلوگیری از انحراف آن حکایت دارد.اعتراض گسترده مردم مصر و تیزبینی آنها در خصوص وقایع و تحرکات دادگاه نامبارک، حمله به سفارت خانه های رژیم صهیونیستی ، عربستان و آمریکا ، حساسیت نسبت به تحرکات و اقدامات شورای نظامی و ... همه حکایت از بیداری این مردم در صیانت از خون شهدایشان دارد.

اما در عرصه رجال سیاسی اوضاع چندان مطلوب نیست.اظهارات عمروموسی دبیر سابق اتحادیه عرب در خصوص حفظ روابط با رژیم صهیونیستی و تاکید بر اعتبار قرارداد ننگین کمپ دیوید و کارنامه خاکستری البرادعی مدیر سابق آژانس انرژی اتمی در تبعیت بی چون و چرا از غرب از یک سو و عدم حضور چهره ای انقلابی و مسلمان به عنوان یک شخصیت کاریزماتیک در میان انقلابیون و ضعف های اخوان المسلمین در این باره از سوی دیگر، آینده ی روشنی را در این خصوص ترسیم نمی کند.

به امید پیروزی مستضعفین بر استکبار جهانی

.........................................................................................................................................

*مدتی است با خودم قرار گذاشتم که ایشان را امام صدا کنم و با لفظ "امام خامنه ای" از ایشان نام ببرم.انشاالله مورد رضای آقا امام زمان (عج) واقع شود...

طبقه بندی: داستان و خاطره، 
برچسب ها: بیداری اسلامی، انقلاب اسلامی، مصر، رژیم صهیونیستی، خاورمیانه اسلامی،
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو ماهانه
دوستان
ابر برچسب ها

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic