کوکتل مولوتف
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
نوشته شده در تاریخ 3 آبان 90
ملامحمد اشرفی,اشرف البلاد,بهشهر,مقدس اشرفی

نقل است از میرزا حسن حکیم باشی درباره نامه نگاری علامه ملا محمد اشرفی(مقدس اشرفی) با ساحت مقدس امام رئوف سلاله زهرا علی بن موسی الرضا(ع) به شرح زیر:

من در سال فلان عازم تشرف به ارض اقدس مشهدالرضا(ع) شدم.قبل از مسافرت برای تسویه امور شرعی و تنظیم وصیت نامه خدمت مرحوم حجت الاسلام ملا محمد اشرفی(نورالله مضجعه)شرفیاب گشتم...

ایشان فرمودند که زمان حرکت خدمتشان برسم.پس از چند روز موقع حرکت خدمتشان رسیدم ،ایشان پاکتی به من دادند و فرمودند:این عریضه را هنگام ورود تقدیم حضرت ثامن الحجج(علیه آلاف التحیه و الثناء) نموده و در مراجعت جوابش را بیاور.

من نیز پس از تشرف به آن آستان ملک پاسبان عریضه را بر ضریح منور گذاردم.

مدت چند ماه به جهت تکمیل زیارت اقامت گزیدم و به کلی موضوع عریضه حاجی و جواب آن از نظرم محو گشته بود تا شبی که سحر آن قصد مراجعت داشتم،برای زیارت وداع به حرم مشرف شدم.پس از ادای فریضتین، قیام به نوافل نموده و در اثنای نماز دیدم خدامان عتبه عرش درجه همگی جار می زنند و مشغول بیرون کردن زائرین از حرم مطهر می باشند.من متحیر بودم که اول شب چه موقع خلوت کردن و دربستن حرم است؟!

تا نماز من به آخر رسید کسی در حرم و رواق نماند.من نیز بعد از سلام نماز خواستم از جای برخیزم و بیرون روم که در حین حرکت بزرگواری را دیدم در نهایت عظمت و جلالت از بالای سر ضریح منور با کمال وقار می خرامیدند و چون به موازات من رسیدند فرمودند:حاج میرزا حسن!وقتی به اشرف1 رفتی سلام مرا به حاجی برسان و به ایشان عرض کن:

آیینه شو جمال پری طلعتان طلب

جاروب کن خانه را سپس میهمان طلب

امام رضا (ع),ملامحمد اشرفی,بهشهر,مشهد,شعر

چون این فرمایش را فرمودند از محاذات من گذشتند و در ضلع پایین پای منور از نظرم غائب شدند.من متفکر بودم که این شخص عظیم الشان جلیل القدر کیست مرا به اسم مخاطب ساخت و پیغامی به حاجی داد!هرچه گردن کشیدم کسی را ندیدم. از جای برخاستم و در اطراف حرم گردیدم احدی را نیافتم تا آنکه اوضاع حرم را همانگونه و بدون تغییر یافتم.حالت ضعف و اغمایی دست داد و پریشان شدم تا آنکه متوجه شدم که عالم مکاشفه بوده است.

امام رضا (ع),ملامحمد اشرفی,بهشهر,مشهد,شعر

سحر همان شب حرکت نموده به محض ورود به اشرف، مستقیما به در خانه حاجی رفتم تا جواب عریضه را به ایشان برسانم که به محض اینکه دق الباب کردم صدای مبارک حاجی از میان خانه بلند شد که فرمودند:حاج میرزا حسن آمدی؟ قبول باشد.

عرض کردم: بلی، آیینه شو جمال پری طلعتان طلب      جاروب کن خانه را سپس میهمان طلب

فرمود: افسوس عمری گذراندیم آن طور که باید تجلیه باطن ننمودیم.

منبع:

جامع الدرر ج1 ص47ـ50

..........................................................................................................................................
1. اشرف البلاد نام تاریخی شهرستان بهشهر در استان مازندران است که از دیرباز محل رشد علما و عرفای برجسته ای همچون ملامحمد اشرفی و عارف سالک آیت الله کوهستانی و شهید مجاهد هاشمی نژاد بوده است.
طبقه بندی:
برچسب ها: امام رضا (ع)، ملامحمد اشرفی، بهشهر، مشهد، شعر،
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو ماهانه
دوستان
ابر برچسب ها

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic