کوکتل مولوتف
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
نوشته شده در تاریخ 2 آذر 90
جبهه متحد اصولگرایان,جبهه پایداری,انتخابات مجلس نهم

حتما در جریان طرح جنجالی حقوق مادام العمر مسولان سیاسی کشور که مدتی است سوژه اول رسانه ها و نقل مجالس و مردم کوچه بازار شده هستید.

    طرحی جنجالی که دارای زوایای پیدا و پنهان بسیاری است و سرانجام پس از کش و قوس های زیاد و 2بار رای گیری (یکبار برای حذف کامل قانون به پیشنهاد اعضای جبهه پایداری و باردیگر برای حذف فقط استفساریه با پیشنهاد ابوترابی و توکلی و ...) با ورود لاریجانی به میدان ...

... و درخواست از نمایندگان برای پایان(ماست مالی) این داستان ، سرانجام نه کل قانون بلکه فقط استفساریه حذف شد تا بدین ترتیب این داستان وارد فاز جدیدی شود!

    نبش قبر این طرح پس از 4 سال آنهم در اواخر عمر مجلس هشتم و در آستانه انتخابات از یک سو و تلاش های گروهها و لابی های مختلف نمایندگان در مجلس برای ابقا یا حذف تمام یا بخشی از این طرح از سوی دیگر و بازتاب گسترده آن در رسانه ها ، مراکز دانشگاهی و در سطح جامعه،هر کدام داستانی است پرماجرا و تامل برانگیز اما آنچه که ذهن مرا بیشتر از هرچه معطوف خود کرده فارغ از تمام گمانه زنی ها و تحلیل های سیاسی و اجتماعی پیرامون نقش این حادثه بر انتخابات آتی و تاثیر آن بر میزان مشارکت مردم در انتخابات،همزمانی آن با سیل فشارهای داخلی و خارجی بر کشور،هدف قرارگرفتن عنصر اصلی سیستم دفاعی و امنیتی کشور یعنی اتحاد و اعتماد مردم به مسئولان نظام و دهها موضوع مهم دیگر ،آن نحوه عملکرد طیف های مختلف سیاسی در مجلس است.

    مجلسی که نام اصولگرایی را در 4 سال متمادی با خود یدک می کشد و بالغ بر 70% نمایندگان آن را از طیف اصولگرا تشکیل می دهد و بزرگترین فراکسیون آن فراکسیون جبهه متحد اصولگرا است اما

اما ظاهرا در این مجلس ، اقلیت آن همه کاره اند و اکثریت آن هیچ کاره...

    گذشته از تمام دسته گلهای قبلی این مجلس اصولگرا ،کافیست در همین ماجرای اخیر ، نگاهی به اسامی نمایندگان محترمی که با مطرح کردن این استفساریه ، این جنجال را به دلایلی نامعلوم به راه انداخته اند بیاندازید تا متوجه شوید در این مجلس باصطلاح اصولگرا اقلیتِ اصلاح طلب همه کاره تشریف دارند و مفاخر اصولگرای ما هیچ کاره!

    از میان 19 نماینده امضا کننده این استفساریه ، حضور داریوش قنبری سخنگوی فراکسیون اقلیت(اصلاح طلبان) و علی اصغر یوسف نژاد نماینده اصلاح طلب شهر ساری و چند نماینده دیگر از فراکسیون اقلیت مانند نصرالله ترابی و شخصیتی مانند سید کاظم دلخوش حامی محمد خاتمی در انتخابات دوره هفتم و هشتم ریاست جمهوری از یک سو و حضور نمایندگانی از فراکسیون اصولگرایان نشان از عدم وجود قدرت مدیرت تصمیم گیری های مجلس توسط فراکسیون اکثریت و همچنین هیئت مدیره مجلس دارد.

این چه جبهه متحدی است که حاصل تشکیل مجلسی با حضور آن به چنین افتضاحاتی ختم می شود؟

آیا غیر از این است که این جبهه باصطلاح متحد اصولگرایی فقط برای کسب قدرت عده ای در لوای نام مقدس اصولگرایی است؟

آیا غیر از این است که این جبهه که هر چهار سال از خواب زمستانی بیدار می شود و در آستانه انتخابات به فکر اتحاد می افتد ، مصداق بارز احزاب و تشکلهای قدرت طلبی است که رهبر در کرمانشاه بدان اشاره فرمودند؟

چرا باید عده ای که اصولگرایی لقلقه زبان آنان است پس از کسب قدرت و گذشتن خرشان از پل، کشف حجاب کنند و ردای اصولگرایی به زیر کشند و اصول را به آتش؟

و از آن مهمتر ...

چرا مدیریت و رهبری قاطع در مجلس برای یکپارچه کردن نمایندگان برای رسیدن به اهداف اصولگرایی و برآورده کردن خواست های به حق مردم وجود ندارد؟

چرا آبروی امام و رهبری و اصولگرایی را با ندانم کاری هایتان چوب حراج می زنید؟

شیخ عزیزی که کمر به اتحاد اصولگرایی بسته ای ، تشکیل جبهه متحد به هر قیمتی؟

شاید این داستان چهره واقعی آقایانی که ادعاهایشان گوش فلک را کر کرده از اصولگرا(مطهری و توکلی و با هنر و...) و اصلاح طلب(قنبری و یوسف نژاد و خباز و ...) مشخص کرده ...

هم آنانی که این طرح را مطرح کرده و امضاء کردند

و هم آنانی که به موافقت با آنان و مخالفت با حذفش در مجلس تلاش کردند

و هم آنانی که عامدانه با حذف کامل آن به دلایلی سیاسی مخالفت کردند.

به نظر من تا اینجای ماجرا روسفیدی برای آنانی است که سرمایه اعتماد مردم را با اهداف سخیف سیاسی معامله نکردند و تا آخر پایداری نمودند.

.......................................................................................................................................

*با خبر شدم امروز دوباره با وساطت و پیگیری لاریجانی پیشنهاد اعضای جبهه پایداری مبنی بر حذف کامل تبصره 3 ماده 71 مصوب 86 در صحن علنی به رای گذاشته و تصویب شد تا این ماجرا به این شکل به پایان برسد.

شنیدم دیروز نیز لاریجانی که در جلسه حضور نداشت به باهنر برای همکاری جهت تصویب طرح دوفوریتی اول توصیه کرد اما وی اقدام مثبتی در این باره صورت نداد!

درود بر اعضای جبهه پایداری و تشکر از آقای لاریجانی

طبقه بندی: معرفی کتاب، 
برچسب ها: جبهه متحد اصولگرایان، مجلس هشتم، حقوق مادام العمر، استفساریه مجلس، مجلس شورای اسلامی، جبهه پایداری،
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو ماهانه
دوستان
ابر برچسب ها

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات