کوکتل مولوتف
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
نوشته شده در تاریخ 24 آذر 90
نروژ,اسلو,راست گرایان افراطی,تحریم کالاهای صهیونیستی,حادثه تروریستی نروژ,کمپین جوانان چپ گرا,جزیره اوتویئا

بروز حوادث و رخدادهای مهم و تاریخی در سال 2011 بخصوص در منطقه خاورمیانه سبب شد تا یک رخداد و فاجعه بزرگ در سرزمین صلح نوبل که خونین ترین حادثه از جنگ جهانی دوم تا کنون در این کشور بود به حاشیه رانده شده و کمرنگتر دیده شود.

  مدتی پیش که یکی از رفقای خوبم تصویر زیر را که مربوط به دقایقی قبل از آن حادثه است به من نشان داد مرا شگفت زده کرد...

دنبال فرصتی می گشتم تا این تصویر را به همراه توضیحات مفصلی در کوکتل مولوتف منتشر کنم که با طرح سوال زیر شروع کردم:

حدس می زنید این تصویر مربوط به چه رویدادی است؟...

    تشکر می کنم از تمام رفقایی که به فکردونشون فشار آوردن و برداشت شان را که تا حدودی صحیح هم بود از تصویر بالا بیان کردند.

البته لازم بذکر است یکی از دوستان شفیق در آخرین دقایق بدرستی ماجرای این تصویر را بیان کرد و او کسی نبود جز کربلایی حسین که برنده یک مجموعه طلایی صلوات ویژه با پسوند وعجل فرجهم می شود:

"اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم"

اما ماجرا چیست؟

    داستان از اینجا شروع شد که در بعد از ظهر جمعه 22 ژوئیه 2011 انفجار بمبی دستی در مرکز اداری شهر اسلو پایتخت کشور نروژ در مقابل دفتر نخست وزیری آرامش مردم این کشور خوش نشین را بهم زد.

    در حالیکه تمام مردم ، رسانه ها ، نیروهای پلیس ،نیروهای امداد و نجات و مسولین این کشور در شوک این انفجار و در صدد نجات مجروحان و در پی مقابله با عامل یا عاملین این انفجار که منجر به کشته شدن 7 نفر و مجروحیت ده ها تن دیگر شد بودند، ساعتی بعد خبر یک فاجعه انسانی و کشتار وحشیانه در جزیره ای به نام اوتویئا همه را متحیر کرد.

فاجعه ای که 85 جوان 14 تا 19 ساله را به کام مرگ کشاند!!!

    عامل این جنایت "آندرس بهرینگ بریویک" که یک جوان راست گرای افراطی با گرایشات ضد اسلامی و تمایلات صهیونیستی و فراماسونی بود،ساعتی بعد از اقدام به انفجار در شهر ، با یک کلت کمری و یک اسلحه پیشرفته به همراه جلیقه ضد گلوله با یک قایق موتوری خود را به جزیره اوتویئا رساند.

    در آنروز در جزیره بیش از 600 جوان حزب حاکم چپ گرا متاثر از حوادث چند ماهه گذشته بیداری اسلامی و تحولات خاورمیانه، کمپین ضد صهیونیستی را با موضوع فلسطین و تحریم کالاهای صهیونیستی راه انداخته بودند.

    آندرس در حالی که جوانان در حال گوش دادن به سخنرانی فردی در رابطه با تحریم کالاهای صهیونیستی و لزوم مقابله با اسرائیل بودند،آنها را در حدود 45 دقیقه به رگبار بست و قتل عام کرد.

    همانطور که در تصاویر نیز مشخص است بعضی جوانان در حالیکه خود را به انتهای جزیره رسانده بودند پس از تعقیب قاتل به شکل وحشتناکی کشته شدند.بعضی دیگر نیز به آب افتاده و گریختند که قاتل به آنها نیز تیراندازی کرد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پی نوشت:

1.عدم پرداخت رسانه ای قوی به این موضوع بخصوص از سوی رسانه ملی تاسف بار است.

2.برگزاری چنین کمپین هایی آنهم توسط احزاب حاکم کشورهای اروپایی نشان از رشد نفرت مردم و حتی دولتمردان اروپایی از رژیم غاصب صهیونیستی دارد.

    اینجاست که رای قاطع اعضای یونسکو به ثبت کشور فلسطین با وجود فشار چند کشور قلدر غربی از جمله آمریکا و یا تصویب 9 مصوبه ضد اسرائیلی در صحن عمومی سازمان ملل در یک روز، دیگر جای تعجب ندارد.

3. گستاخی صهیونیست ها و حامیانشان در به آتش کشیدن یک کشور اروپایی و کشتار ده ها جوان نشان از خوی وحشی گری آنها دارد.(خدا به داد مردم مظلوم فلسطین برسه و به آنها صبر و نصرت عطا کنه.)

4.اهتمام مردم(بخصوص جوانان) کشورهای اروپایی در تحریم کالاهای اسرائیلی بسیار ستودنی و برای ما بسیار خجالت آور و تاسف بار است.

طبقه بندی: داستان و خاطره، 
برچسب ها: نروژ، اسلو، راست گرایان افراطی، تحریم کالاهای صهیونیستی، حادثه تروریستی نروژ، کمپین جوانان چپ گرا، جزیره اوتویئا،
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو ماهانه
دوستان
ابر برچسب ها

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic